OK

 

Netværksprodukter

​​Here you will find anything you need for IP-communications. We have big 19" switches, smaller desktop switches, routers, network cards you name it. Regardless if it's for home use, for small/medium size companies or for big Data centers we have what you need.

 

 

 

DELTACO SFP 1000BASE-LX50, 1550nm, 50km, Single-Mode (Svarer til D-LINFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/deltaco/kabler-adaptere/fiber/gbic-sfp-moduler/SFP-DL004DELTACO SFP 1000BASE-LX50, 1550nm, 50km, Single-Mode (Svarer til D-LIN11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00DELTACO SFP 1000BASE-LX50, 1550nm, 50km, Single-Mode (Svarer til D-LINK DEM-314GT)<br/><br/><br />Svarer til D-LINK DEM-314GT5 yearsFalse7340004692096
TP-LINK JetStream Gigabit switch, layer 2, 10/100/1000Mbps, 4xRJ45. 12Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100-1000mbps/4-15-porte/TL-SG5412FTP-LINK JetStream Gigabit switch, layer 2, 10/100/1000Mbps, 4xRJ45. 1211-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00TP-LINK JetStream Gigabit switch, layer 2, 10/100/1000Mbps, 4xRJ45. 12xSFP, sort<br/><br/>Gigabit netværksswitch med 12 stk. 1000Mbps SFP-porte og 4 stk. RJ45-porte. <br /><br />Udviklet til arbejdsgrupper og afdelinger giver TL-SG5412F fra TP-LINK et komplet sæt af funktioner til styring af layer 2. Den leverer maksimal overførselshastighed når du har allermest brug for det.<br /><br />Desuden er TL-SG5412F også udstyret med 4 1000BASE-T-porte, hvilket gør dit netværk endnu mere fleksibelt.<br />De 4 RJ45 porte er derudover forbundet til de 4 sidste SFP porte for endnu mere fleksibilitet i switchen.<br /><br />Mål(BxDxH): 440x240x44 mm.NoneFalse6935364021122
TP-Link CPE510 - Accesspoint til udendørsbrug, kan sende signal op tiFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/accesspoint/CPE510TP-Link CPE510 - Accesspoint til udendørsbrug, kan sende signal op ti11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00TP-Link CPE510 - Accesspoint til udendørsbrug, kan sende signal op til 15km, PoE, hvid<br/><br/>CPE510 kommer udrusted med QualComm Atheros Enterprise graderet chipsets, højkvalitative antenner, specielt designet husering og en PoE PSU gør at den er lavet til dig som vil have en accesspoint placeret udendørs. Den har en operativ temperatur på -30øC op til +70øC. Den kan tåle regn, sne, stærk vind og solskin.<br /><br />CPE 510 kommer desuden udrusted med Pharos Control, en software som giver dig mulighed for at underhol de alle enheder som er koblet til denne accespoint fra kun en PC. Pharos Control giver dig funktionerne at finde enheder, overvåge status på enheder, firmware opgradering og netværks vedligeholdelse.<br /> <br />- Qualcomm Atheros Enterprise AR9350B 560MHz CPU.<br />- 64MB DDR2 RAM, 8MB intern flashhukommelse.<br />- 15kV ESD beskyttelse.<br / >-6000V overspændingsbeskyttelse.<br />- 13dBi 2x2 dobbelpolariseret MIMO antenne.<br />- Justerbar sendestyrke 0-27dB/500mw.<br /> - Kan fungere som Accesspoint/Klient/AP Router /AP Klient Router.<br />- Dobbel Ethernet-porte og jordet terminal integreret.<br />-PoE adapteren har understøttelse til PoE op til 60m.<br />-802.1 1a/n<br /><br />224V 1A Passiv PoE adapter, monteringskit til mast, strømkabel samt installati onsguide medfølger.<br /><br />Mål PoE adapter (BxDxH): 57x33,5x110mm.<br />Mål Accesspoint (BxDxH): 76x60x224mm.<br /><br /><br />NoneFalse6935364070922
D-Link Gigabit Ethernet Switch, 5x10/100/1000Mbps, metalkabinet, sortFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100-1000mbps/4-15-porte/DGS-105D-Link Gigabit Ethernet Switch, 5x10/100/1000Mbps, metalkabinet, sort11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00D-Link Gigabit Ethernet Switch, 5x10/100/1000Mbps, metalkabinet, sort<br/><br/>Switch designet for høj ydeevne og lang holdbarhed. Metalkabinettet hjælper med at beskytte mod stød, samtidig med at det hjælper at holde de interne komponenter kølige. Tydelige LED dioder viser status og hastighed for hver port. Switchen leveres med et kit for montering på væggen, og har Kensington låsehul.<br /><br />• Fuld hastighed på samtlige porte samtidigt. <br />• Blæserløst design.<br /><br />Mål(BxDxH): 100x98x28mm.NoneFalse790069368226
D-Link netværksswitch, Layer 2, 10/100/1000BASE-TX, 8xRJ45, 2xSFP, PoFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100-1000mbps/4-15-porte/DGS-1210-08PD-Link netværksswitch, Layer 2, 10/100/1000BASE-TX, 8xRJ45, 2xSFP, Po11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00D-Link netværksswitch, Layer 2, 10/100/1000BASE-TX, 8xRJ45, 2xSFP, PoE, Green Technology, Web GUI, metal, sort/sølv<br/><br/>DGS-1210-seriens smart switche er perfekt til mindre virksomheder der vil drive VoIP-telefoner, trådløse access points eller netværkskameraer. DGS-1210-08P er en 8-ports Smart PoE Switch der giver 8 PoE-porte som kan levere en effekt på op til 15,4 W hver.<br /><br />Mål(BxDxH): 280x180x44mm.NoneFalse790069391958
DELTACO SFP 1000Base-T, RJ45, Cat5, 100m (Svarer til HP J8177C)Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/deltaco/kabler-adaptere/fiber/gbic-sfp-moduler/SFP-HP003DELTACO SFP 1000Base-T, RJ45, Cat5, 100m (Svarer til HP J8177C)11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00DELTACO SFP 1000Base-T, RJ45, Cat5, 100m (Svarer til HP J8177C)<br/><br/><br />Svarer til HP J8177C5 yearsFalse7340004692287
TP-LINK trådløst netværkskort, USB, 300Mbps, 802.11n, hvid/sortFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/netværkskort/usb-wlan/TL-WN821NTP-LINK trådløst netværkskort, USB, 300Mbps, 802.11n, hvid/sort11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00TP-LINK trådløst netværkskort, USB, 300Mbps, 802.11n, hvid/sort<br/><br/>Trådløst USB "netværkskort" til bærbare og stationære computere. <br />Understøtter WEP, WPA og WPA2. <br /> Mål (BxDxH): 26x93,5x11mmNoneFalse6935364050368
D-Link Gigabit Stackable SmartPro netværksswitch, Layer 2, 10/100/100Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100-1000mbps/16-31-porte/DGS-1510-20D-Link Gigabit Stackable SmartPro netværksswitch, Layer 2, 10/100/10011-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00D-Link Gigabit Stackable SmartPro netværksswitch, Layer 2, 10/100/1000Mbps, 16xRJ45, 2xSFP, 2xSFP +, metal, sort/grå<br/><br/>DGS-1510-serien er D-Links seneste generation SmartPro switche med 10G-port (SFP+), hvilket gør den idealistisk til brug i små og mellemstore virksomheder.NoneFalse790069399459
Moxa industriel switch, 8xRJ45, 10/100Mbps, 12-48V, IP30, aluminium, gFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100mbps/4-15-porte/EDS-208AMoxa industriel switch, 8xRJ45, 10/100Mbps, 12-48V, IP30, aluminium, g11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00Moxa industriel switch, 8xRJ45, 10/100Mbps, 12-48V, IP30, aluminium, grå/blå<br/><br/>Lille switch til industrielle programmer. Bygges nemt ind i skabe med DIN-skinne.<br /><br />Mål(BxDxH): 50x70x115mm.NoneFalse7333048001436
JABRA PRO 9465 Duo, trådløst headset, DECT 1.8/US DECT 6.0, 150m ræFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/lyd/headset/overfladebehandlet/JABRA-201JABRA PRO 9465 Duo, trådløst headset, DECT 1.8/US DECT 6.0, 150m ræ11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00JABRA PRO 9465 Duo, trådløst headset, DECT 1.8/US DECT 6.0, 150m rækkevidde, unified communications, bag nakken, USB, Bluetooth, sort<br/><br/>Jabra PRO 9465 Duo giver dig ultimative tilslutningsmuligheder. Med dette headset, som er særskilt til chefer, ledere andre medarbejdere kan personalet tilslutte til sin mobil-, bord-og PC telefon, samtidigt. Mikrofonerne har Noise Blackout-teknik som filtrerer baggrundsl yd for tydligere og proffesionelle samtaler. Op til fire headset kan tilsluttes til en base sam tidigt til konferensesamtaler.<br /><br />- Fungerer sammen med mobiltelefoner.<br /><br /> -Udformet til at optimere oplevelsen ved brug af Unified Communications-klient.<br />-Tilsluttes til en PC og kan anvendes til at streame musik/lyd og taleopkald.<br />-Fungerer sammen med traditionelle bordtelefoner.<br />- Enheden er tilsluttet gennem USB.<br />-Direkte tilslutning til bordtelefon.<br /><br />-Taletid: Op til 10 timer.<br />-Standbytid: op til 38 timer, standby tiden er den maksimale tid en enhed kan være tændt . <br />-Ladningstid: Op til 120 minutter. Opladning <br />-Batteristatus indikator: En batteristatus indikator viser hvor meget batteri der er tilbage. <br /><br />-Certificeret af Microsoft.<br />- Certificeret af Cisco.<br />- Certificeret af AvayNoneFalse5706991012675
Jabra PRO 920 Mono DECT, trådløst headset, DECT 1.8/US DECT 6.0, 120Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/lyd/headset/trådløse/JABRA-206Jabra PRO 920 Mono DECT, trådløst headset, DECT 1.8/US DECT 6.0, 12011-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00Jabra PRO 920 Mono DECT, trådløst headset, DECT 1.8/US DECT 6.0, 120m rækkevidde, "over øret", sort<br/><br/>En nem at bruge trådløst headset designet til brug med de fleste større desk telefon systemer. En omkostningseffektiv løsning for de fleste kontormiljøer. Det er nem at bruge og installere, hvilket giver hurtigere bruger tilpasning. Den tilsluttes direkte til din desk telefon. Op til fire headset kan tilsluttes til en base samtidig til konferense samtale. <br /><br />- Fungerer sammen med traditionelle desk telefoner.<br />- Op til 120m rækkevidde.<br />-Taletid: Op til 8 timer.<br />- Batteristatusindikator. <br />-Certificeret af Microsoft.<br />- Certificeret af Cisco.<br />- Certificeret af Avaya.NoneFalse5706991013566
TP-LINK Gigabit router med belast.balancering, 1xWAN, 1xLAN, 3xWAN/LANFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/routere/lan-vpn/TL-ER5120TP-LINK Gigabit router med belast.balancering, 1xWAN, 1xLAN, 3xWAN/LAN11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00TP-LINK Gigabit router med belast.balancering, 1xWAN, 1xLAN, 3xWAN/LAN<br/><br/>Perfekt for at kunne vælge hvilken del af nettet som behøver load balancing for at opnå bedst effektivitet.<br />Tre af portene kan anvendes som LAN eller WAN-porte og på den måde have fx. 2XLAN-porte og 3XWAN-porte.<br />Mål(BxDxH): 440x220x44mmNoneFalse6935364041113
DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, <b>fladt</b>, LSZH (Low Smoke Zero HaloFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/kabler-adaptere/netværkskabler/cat6/patch-flat/flat-u-utp/TP-63S-FLDELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, <b>fladt</b>, LSZH (Low Smoke Zero Halo11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00 <BODY>DELTACO U/UTP Cat6 patchkabel, <B>fladt</B>, 3m, 250MHz, Delta-certificeret, LSZH, guldplateret stik, sort<BR><BR>Praktisk patchkabel til installation under f.eks. gulv, bag tapet eller bag lister. Kablet er kun 1,5mm tykt og 6mm bredt hvilket gør at det kan skjules stort set overalt.<BR><BR>• 4x2xAWG 26/7 CU<BR><BR><IMG src="https://www.deltaco.se/sites/cdn/PublishingImages/Products/halogen_free.jpg" width=95 height=95></BODY>lifetimeFalse7340004685715
TP-LINK printserver, 1xUSB-port, 10/100MbpsFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/printservere/TL-PS110UTP-LINK printserver, 1xUSB-port, 10/100Mbps11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00TP-LINK printserver, 1xUSB-port, 10/100Mbps<br/><br/>Smart og praktisk printserver til at dele på en USB printer på et netværk. Mål : 73x65x30mmNoneFalse6935364031008
TP-LINK, Fiber SC singlemode - TP(RJ45), 1000 Mbps, 15 kmFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/mediekonvertere/fritstående/MC210CSTP-LINK, Fiber SC singlemode - TP(RJ45), 1000 Mbps, 15 km11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00TP-LINK, Fiber SC singlemode - TP(RJ45), 1000 Mbps, 15 km<br/><br/>Mediakonverter til at kunne lave fiber til TP eller omvendt. Op til 15 kilometer. Mål(BxDxH): 95x73x27 mm.NoneFalse6935364030445
TP-LINK netværksswitch, 48-ports, 10/100 Mbps, RJ45, Auto MDI/MDIX, 1Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100mbps/32+-porte/TL-SF1048TP-LINK netværksswitch, 48-ports, 10/100 Mbps, RJ45, Auto MDI/MDIX, 111-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00TP-LINK netværksswitch, 48-ports, 10/100 Mbps, RJ45, Auto MDI/MDIX, 19"<br/><br/>Mål (BxDxH): 440x260x44 mm.NoneFalse6935364020286
TP-LINK, netværksswitch, 16-ports 10/100/1000Mbps, RJ45Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100-1000mbps/16-31-porte/TL-SG1016TP-LINK, netværksswitch, 16-ports 10/100/1000Mbps, RJ4511-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00 <BODY><P>TP-LINK, netværksswitch, 16-ports 10/100/1000Mbps, RJ45<BR><BR>Gigabit Ethernet netværksswitch med 16 10/100/1000 Mbps Auto MDI/MDIX RJ45-porte. Strømadapter medfølger. 19" rackvinkler medfølger. </P> <P>Mål(BxDxH): 440x180x44 mm.</P></BODY>NoneFalse6935364020095
D-Link DWA-582 - Trådløst netværkskort,Dual Band, 802.11acFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/netværkskort/pci-e-wlan/DWA-582D-Link DWA-582 - Trådløst netværkskort,Dual Band, 802.11ac16-08-2015 10:13:4731-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00D-Link DWA-582 - Trådløst netværkskort,Dual Band, 802.11acNoneFalse790069410567
GS1920-24Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100-1000mbps/16-31-porte/GS1920-24GS1920-2411-09-2015 11:04:5131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00FalseGS1920-24NoneFalse4718937577170
j5 create JCE131, Gigabit netværksadapter, USB Type C han-stik, hvidFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/netværkskort/1000mbps-usb/JCE131j5 create JCE131, Gigabit netværksadapter, USB Type C han-stik, hvid07-09-2015 09:48:1731-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00 <BODY><P>j5 create JCE131 - Gigabit netværksadapter med <STRONG>USB Type C han</STRONG>-stik, hvid</P> <P>Perfekt til hvis man har købt Apples nye MacBook, og har brug for trådbunden netværkstilslutning, der er JCE131 løsningen.<BR>Tilslut den til USB Type C-stik på computeren og herefter kan man tilslutte ethernet-kablet til Gigabit-hastighed.</P> <P>• 1xRJ45 10/100/1000Mbps<BR>• USB Type C han</P> <P>Mål (BxDxH): 23,5x67,8x14,5mm.</P></BODY>NoneTrue4712795080827
NWA1100-NHFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/accesspoint/NWA1100-NHNWA1100-NH11-09-2015 11:32:3231-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00NWA1100-NHNoneFalse4718937581719