OK

 

Netværksprodukter

​​Here you will find anything you need for IP-communications. We have big 19" switches, smaller desktop switches, routers, network cards you name it. Regardless if it's for home use, for small/medium size companies or for big Data centers we have what you need.

 

 

 

HP USB-C to RJ45 AdapterFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/netværkskort/usb-wlan/DEL2000334HP USB-C to RJ45 Adapter17-12-2018 09:19:3231-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00HP USB-C to RJ45 AdapterNoneFalse
DELTACO U/UTP installationskabel, LSZH (Low Smoke Zero Halogen), Cat6,Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/deltaco/kabler-adaptere/netværkskabler/cat6/installation-tromle/TP-47HDELTACO U/UTP installationskabel, LSZH (Low Smoke Zero Halogen), Cat6,11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00 <BODY>DELTACO U/UTP installationskabel, LSZH, Cat6, 305m box, 250MHz, Delta-certificeret, grå<BR><BR>Materialet i kablet er PVC-frit, hvilket gør at der ikke frigøres noget halogengas ved en eventuel brand.<BR><BR><IMG src="https://www.deltaco.se/sites/cdn/PublishingImages/Products/halogen_free.jpg" width=95 height=95></BODY>lifetimeFalse7340004670599
TP-LINK Gigabit router med belast.balancering, 1xWAN, 1xLAN, 3xWAN/LANFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/routere/lan-vpn/TL-ER5120TP-LINK Gigabit router med belast.balancering, 1xWAN, 1xLAN, 3xWAN/LAN11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00TP-LINK Gigabit router med belast.balancering, 1xWAN, 1xLAN, 3xWAN/LAN<br/><br/>Perfekt for at kunne vælge hvilken del af nettet som behøver load balancing for at opnå bedst effektivitet.<br />Tre af portene kan anvendes som LAN eller WAN-porte og på den måde have fx. 2XLAN-porte og 3XWAN-porte.<br />Mål(BxDxH): 440x220x44mmNoneFalse6935364041113
Moxa industriel switch, 8xRJ45, 10/100Mbps, 12-48V, IP30, aluminium, gFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100mbps/4-15-porte/EDS-208AMoxa industriel switch, 8xRJ45, 10/100Mbps, 12-48V, IP30, aluminium, g11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00Moxa industriel switch, 8xRJ45, 10/100Mbps, 12-48V, IP30, aluminium, grå/blå<br/><br/>Lille switch til industrielle programmer. Bygges nemt ind i skabe med DIN-skinne.<br /><br />Mål(BxDxH): 50x70x115mm.NoneFalse7333048001436
D-Link Gigabit Ethernet Switch, 5x10/100/1000Mbps, metalkabinet, sortFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100-1000mbps/4-15-porte/DGS-105D-Link Gigabit Ethernet Switch, 5x10/100/1000Mbps, metalkabinet, sort11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00D-Link Gigabit Ethernet Switch, 5x10/100/1000Mbps, metalkabinet, sort<br/><br/>Switch designet for høj ydeevne og lang holdbarhed. Metalkabinettet hjælper med at beskytte mod stød, samtidig med at det hjælper at holde de interne komponenter kølige. Tydelige LED dioder viser status og hastighed for hver port. Switchen leveres med et kit for montering på væggen, og har Kensington låsehul.<br /><br />• Fuld hastighed på samtlige porte samtidigt. <br />• Blæserløst design.<br /><br />Mål(BxDxH): 100x98x28mm.NoneFalse790069368226
D-Link netværksswitch, Layer 2, 10/100/1000BASE-TX, 8xRJ45, 2xSFP, PoFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100-1000mbps/4-15-porte/DGS-1210-08PD-Link netværksswitch, Layer 2, 10/100/1000BASE-TX, 8xRJ45, 2xSFP, Po11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00D-Link netværksswitch, Layer 2, 10/100/1000BASE-TX, 8xRJ45, 2xSFP, PoE, Green Technology, Web GUI, metal, sort/sølv<br/><br/>DGS-1210-seriens smart switche er perfekt til mindre virksomheder der vil drive VoIP-telefoner, trådløse access points eller netværkskameraer. DGS-1210-08P er en 8-ports Smart PoE Switch der giver 8 PoE-porte som kan levere en effekt på op til 15,4 W hver.<br /><br />Mål(BxDxH): 280x180x44mm.NoneFalse790069391958
D-Link Gigabit Stackable SmartPro netværksswitch, Layer 2, 10/100/100Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100-1000mbps/16-31-porte/DGS-1510-20D-Link Gigabit Stackable SmartPro netværksswitch, Layer 2, 10/100/10011-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00D-Link Gigabit Stackable SmartPro netværksswitch, Layer 2, 10/100/1000Mbps, 16xRJ45, 2xSFP, 2xSFP +, metal, sort/grå<br/><br/>DGS-1510-serien er D-Links seneste generation SmartPro switche med 10G-port (SFP+), hvilket gør den idealistisk til brug i små og mellemstore virksomheder.NoneFalse790069399459
Microsoft Surface Ethernet AdapterFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/netværkskort/100mbps/DEL1009964Microsoft Surface Ethernet Adapter17-12-2018 11:17:5631-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00 <BODY><P>Microsoft Surface USB 3.0 Gigabit Ethernet Adapter, Black</P> <P>Connect your Surface to the network in a moment. Insert the Ethernet adapter into the USB 3.0 port for browsing, sharing files and printing at data transfer speeds of up to 1 Gbit / s. Wake on LAN-prepared. LED. Compatible with Windows 10 and 8.1 and all Surface models.</P> <P>• Compatibility: Windows 10 / 8.1, USB 3.0 / 2.0 / 1.1 Standard<BR>• Operating system: Windows 10 / 8.1<BR>• Connection type: USB 3.0 (male) to RJ-45 (female)<BR>• Property: Wake on LAN<BR>• LED: Lights to indicate function<BR>• Connection Type: Standard Type A-USB connector<BR>• Speed: Ethernet 10/100 Mbit / s<BR>• Energy consumption: 100 mA or less at 5 V</P> <P>Dimensions (WxDxH): 22x305x17mm<BR>Weight: 25.6g</P></BODY>NoneFalse
TP-LINK JetStream Gigabit switch, layer 2, 10/100/1000Mbps, 4xRJ45. 12Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100-1000mbps/4-15-porte/TL-SG5412FTP-LINK JetStream Gigabit switch, layer 2, 10/100/1000Mbps, 4xRJ45. 1211-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00TP-LINK JetStream Gigabit switch, layer 2, 10/100/1000Mbps, 4xRJ45. 12xSFP, sort<br/><br/>Gigabit netværksswitch med 12 stk. 1000Mbps SFP-porte og 4 stk. RJ45-porte. <br /><br />Udviklet til arbejdsgrupper og afdelinger giver TL-SG5412F fra TP-LINK et komplet sæt af funktioner til styring af layer 2. Den leverer maksimal overførselshastighed når du har allermest brug for det.<br /><br />Desuden er TL-SG5412F også udstyret med 4 1000BASE-T-porte, hvilket gør dit netværk endnu mere fleksibelt.<br />De 4 RJ45 porte er derudover forbundet til de 4 sidste SFP porte for endnu mere fleksibilitet i switchen.<br /><br />Mål(BxDxH): 440x240x44 mm.NoneTrue6935364021122
TP-Link CPE510 - Accesspoint til udendørsbrug, kan sende signal op tiFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/accesspoint/CPE510TP-Link CPE510 - Accesspoint til udendørsbrug, kan sende signal op ti11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00TP-Link CPE510 - Accesspoint til udendørsbrug, kan sende signal op til 15km, PoE, hvid<br/><br/>CPE510 kommer udrusted med QualComm Atheros Enterprise graderet chipsets, højkvalitative antenner, specielt designet husering og en PoE PSU gør at den er lavet til dig som vil have en accesspoint placeret udendørs. Den har en operativ temperatur på -30øC op til +70øC. Den kan tåle regn, sne, stærk vind og solskin.<br /><br />CPE 510 kommer desuden udrusted med Pharos Control, en software som giver dig mulighed for at underhol de alle enheder som er koblet til denne accespoint fra kun en PC. Pharos Control giver dig funktionerne at finde enheder, overvåge status på enheder, firmware opgradering og netværks vedligeholdelse.<br /> <br />- Qualcomm Atheros Enterprise AR9350B 560MHz CPU.<br />- 64MB DDR2 RAM, 8MB intern flashhukommelse.<br />- 15kV ESD beskyttelse.<br / >-6000V overspændingsbeskyttelse.<br />- 13dBi 2x2 dobbelpolariseret MIMO antenne.<br />- Justerbar sendestyrke 0-27dB/500mw.<br /> - Kan fungere som Accesspoint/Klient/AP Router /AP Klient Router.<br />- Dobbel Ethernet-porte og jordet terminal integreret.<br />-PoE adapteren har understøttelse til PoE op til 60m.<br />-802.1 1a/n<br /><br />224V 1A Passiv PoE adapter, monteringskit til mast, strømkabel samt installati onsguide medfølger.<br /><br />Mål PoE adapter (BxDxH): 57x33,5x110mm.<br />Mål Accesspoint (BxDxH): 76x60x224mm.<br /><br /><br />NoneFalse6935364070922
DELTACO SFP 1000BASE-LX50, 1550nm, 50km, Single-Mode (Svarer til D-LINFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/mediekonvertere/gbic-sfp-modules/SFP-DL004DELTACO SFP 1000BASE-LX50, 1550nm, 50km, Single-Mode (Svarer til D-LIN11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00DELTACO SFP 1000BASE-LX50, 1550nm, 50km, Single-Mode (Svarer til D-LINK DEM-314GT)<br/><br/><br />Svarer til D-LINK DEM-314GT5 yearsFalse7340004692096
TP-LINK trådløst netværkskort, USB, 300Mbps, 802.11n, hvid/sortFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/netværkskort/usb-wlan/TL-WN821NTP-LINK trådløst netværkskort, USB, 300Mbps, 802.11n, hvid/sort11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00TP-LINK trådløst netværkskort, USB, 300Mbps, 802.11n, hvid/sort<br/><br/>Trådløst USB "netværkskort" til bærbare og stationære computere. <br />Understøtter WEP, WPA og WPA2. <br /> Mål (BxDxH): 26x93,5x11mmNoneFalse6935364050368
DELTACO F/FTP folieskærmet inst.kabel, Cat6a, LSZH, 305m rulle, hvidFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/deltaco/kabler-adaptere/netværkskabler/cat6a/installation-tromle/TP-51CDELTACO F/FTP folieskærmet inst.kabel, Cat6a, LSZH, 305m rulle, hvid11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00 <BODY>DELTACO F/FTP folieskærmet inst.kabel, Cat6a, LSZH, 305m rulle, 500MHz, Delta-certificeret, hvid<BR><BR>Installationskabel til profesionelt brug med fire individuelle folieskærmede ledninger og en afledningsskærm som også er af folie. Meterialet i kablet er fri for PVC-plast, hvilket gør at der ikke frigives noget halogengas ved en eventuel brand.<BR><BR>• Dobbelt skærm giver forstyrringsfrie tilslutninger med en hastighed på op til 10Gbps<BR>• Ledere af ren kobber giver lang holdbarhed med vedblivende signal<BR><BR><IMG src="https://www.deltaco.se/sites/cdn/PublishingImages/Products/halogen_free.jpg" width=95 height=95></BODY>lifetimeFalse7340004695127
Jabra PRO 920 Mono DECT, trådløst headset, DECT 1.8/US DECT 6.0, 120Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/lyd/headset/trådløse/JABRA-206Jabra PRO 920 Mono DECT, trådløst headset, DECT 1.8/US DECT 6.0, 12011-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00Jabra PRO 920 Mono DECT, trådløst headset, DECT 1.8/US DECT 6.0, 120m rækkevidde, "over øret", sort<br/><br/>En nem at bruge trådløst headset designet til brug med de fleste større desk telefon systemer. En omkostningseffektiv løsning for de fleste kontormiljøer. Det er nem at bruge og installere, hvilket giver hurtigere bruger tilpasning. Den tilsluttes direkte til din desk telefon. Op til fire headset kan tilsluttes til en base samtidig til konferense samtale. <br /><br />- Fungerer sammen med traditionelle desk telefoner.<br />- Op til 120m rækkevidde.<br />-Taletid: Op til 8 timer.<br />- Batteristatusindikator. <br />-Certificeret af Microsoft.<br />- Certificeret af Cisco.<br />- Certificeret af Avaya.NoneFalse5706991013566
DELTACO S/FTP Cat6 patch cable, 1,5m, 250MHz, UV resistant, pinkFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/deltaco/kabler-adaptere/netværkskabler/cat6/installation-tromle/SFTP-611HPINKDELTACO S/FTP Cat6 patch cable, 1,5m, 250MHz, UV resistant, pink07-12-2018 14:09:5231-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00 <BODY><P>DELTACO S/FTP Cat6 patch cable, 1,5m, 250MHz, UV resistant, pink</P> <P>A cable for indoor and outdoor environments where temperature fluctuations and sun exposure are common.</P> <P>The jacket is made of Dow AXELERON GP 6059, an LLDPE material that is UV resistant and provides the cable with an operating temperature between -20 and 60 degrees Celsius.</P> <P>The contacts are molded with strain relief for minimized risk of glitching occurring while the contact surfaces are gold plated for retained quality in repeated connections.</P> <P>The cable meets the requirements specified in Cat6, which allows 10Gbps at distances up to 55m between connected devices.</P> <P>• 23AWG bare copper conductors provide consistent signal for both Ethernet and PoE.<BR>• Meets the Cat6 specification with 250MHz bandwidth and up to 10Gbps transfer rate.<BR>• Jacket of UV-resistant plastic and operating temperature between -20 and 60 degrees Celsius.</P><IMG src="https://www.deltaco.se/sites/cdn/PublishingImages/Products/halogen_free.jpg" width=95 height=95></BODY>lifetimeFalse7333048025258
DELTACO U/UTP Cat6 installation riser cable, 305m box, 250MHz, Delta cFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/deltaco/kabler-adaptere/netværkskabler/cat6/installation-tromle/TP-48MRDELTACO U/UTP Cat6 installation riser cable, 305m box, 250MHz, Delta c07-12-2018 14:15:2231-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00 <BODY><P>DELTACO U/UTP Cat6 installation riser cable, 305m box, 250MHz, Delta certified, CMR, white</P> <P>This cable is primarily used for vertical installation with a jacket designed to prevent the spread of fire from floor to floor, an important feature whether it is used for a backbone network or a surveillance installation. </P> <P>The cable is made with 23 AWG solid bare copper conductors and a crosstalk preventing filler to fulfill the requirements for both Cat6 channel and component standards as well as PoE applications.</P> <P>The jacket is marked with a descending length indicator each meter which makes it easy to check the remaining cable to reduce both installation time and cable scrap. </P> <P>• CMR rated jacket that prevents the spread of fire.<BR>• Quality assurance through ETL and Delta certification.<BR>• 23AWG bare copper conductors provide consistent signal for both Ethernet and PoE.<BR>• Meets the Cat6 specification with 250MHz bandwidth and up to 10Gbps transfer rate.</P></BODY>lifetimeFalse7333048037510
DELTACO SFP 1000Base-T, RJ45, Cat5, 100m (Svarer til HP J8177C)Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/mediekonvertere/gbic-sfp-modules/SFP-HP003DELTACO SFP 1000Base-T, RJ45, Cat5, 100m (Svarer til HP J8177C)11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00DELTACO SFP 1000Base-T, RJ45, Cat5, 100m (Svarer til HP J8177C)<br/><br/><br />Svarer til HP J8177C5 yearsFalse7340004692287
D-Link 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseLX, 2km for allFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/mediekonvertere/gbic-sfp-modules/DEM-312GT2D-Link 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseLX, 2km for all17-12-2018 06:06:3631-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00 <BODY>D-Link 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseLX, 2km for all</BODY>NoneFalse790069332494
Moxa NPort NP-5150A, overspændingsbeskyttet serieportsserver, 1 port(Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/serielportsserver/NP-P5150AMoxa NPort NP-5150A, overspændingsbeskyttet serieportsserver, 1 port(11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00Moxa NPort NP-5150A, overspændingsbeskyttet serieportsserver, 1 port(DB9han), RS-232/422/485,<br/><br/>Flot serieportsserver med nemt web-interface, Power over Ethernet (PoE) og overspændingsbeskyttet.<br /><br />• PoE.<br />• 10/100Mbps.<br />• Web-interface. <br />• Overspændingsbeskyttet efter IEC 61000-4-5.<br /><br />Quick Start Guide og software-CD medfølger i pakken.<br /><br />Mål(BxDxH): 77x111x26mm.NoneFalse7333048001504
TP-LINK, Fiber SC singlemode - TP(RJ45), 1000 Mbps, 15 kmFalsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/mediekonvertere/fritstående/MC210CSTP-LINK, Fiber SC singlemode - TP(RJ45), 1000 Mbps, 15 km11-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00TP-LINK, Fiber SC singlemode - TP(RJ45), 1000 Mbps, 15 km<br/><br/>Mediakonverter til at kunne lave fiber til TP eller omvendt. Op til 15 kilometer. Mål(BxDxH): 95x73x27 mm.NoneFalse6935364030445
TP-LINK, netværksswitch, 16-ports 10/100/1000Mbps, RJ45Falsehttps://www.deltaco.dk/kategorier/netværksprodukter/switcher/10-100-1000mbps/16-31-porte/TL-SG1016TP-LINK, netværksswitch, 16-ports 10/100/1000Mbps, RJ4511-11-2011 09:11:1131-12-1899 23:00:0031-12-1899 23:00:00 <BODY><P>TP-LINK, netværksswitch, 16-ports 10/100/1000Mbps, RJ45<BR><BR>Gigabit Ethernet netværksswitch med 16 10/100/1000 Mbps Auto MDI/MDIX RJ45-porte. Strømadapter medfølger. 19" rackvinkler medfølger. </P> <P>Mål(BxDxH): 440x180x44 mm.</P></BODY>NoneFalse6935364020095